#BenimOfisMasam

Karakterimizi ele veren sadece kullandığımız sözcükler ve beden dilimiz mi? Elbette hayır, karakterimizi ele veren daha küçük  nüanslar vardır aslında hayatımızda. Mesela çalışma masamız. Hiç düşündünüz mü benim çalışma masamın düzeni nasıl diye. Peki kanıksanan ifadeleri ? Onlar neler diye soracaksınız değil mi? En bilineni mesela, “Çalışma masası dağınık olan insan aslında zekidir. Çünkü birçok farklı konuyla uğraşıyordur.” Sizce bu doğru mu?  Öncelikle kendim hakkında yargılara varmadan, kendi çalışma masamın fotoğrafını çekip blog’a koyuyorum. Tabiki, sizlerden de kendi ofis masasınızın fotoğrafını bekleyerek. Bakalım nasıl yorumlar göreceğiz :)))

IMG-20140707-WA0001

,

6 Responses to #BenimOfisMasam

 1. hülya özveren 09/07/2014 at 14:12 #

  Miray hanım, bence “çalışma masası dağınık olan insan zekidir” tesbiti yerine “bu kişi dağınıktır” demek daha doğrudur.Düzenli olmak kişinin işlerini yapmasında kolaylık sağlar.Sizin masanız da göze hoş geliyor ve düzenli bir kişiliği yansıtıyor. Bu sözlerden sonra benden de düzenli bir masa beklersiniz herhalde. Ama proje ile uğraşmak, paftalar, dökumanlar, bilgisayar, v.s derken masayı düzenli tutmak zor oluyor. Yani istek var, uygulama yok.

 2. Ezel YILDIRIM DEMİR 10/07/2014 at 11:14 #

  Miray’cım ben Hülya Hanım’a katılıyorum. Masası dağınık olan insan zekidir tezinin her zaman doğru olmadığını savunuyorum. Dağınık ve hatta üşengeç bile olabilir :)

 3. Miray Topçu 10/07/2014 at 11:43 #

  Selam Ezelciğim,
  Ben de sana katılıyorum.Aslında insanlar bu ifadeye kendilerini dayandırarak zeki oldukları savını savunuyorlar. Masana koymuş olduğun çiçeklerle kendi ofis masanın resmi at da gözümüz gönlümüz açılsın değil mi :))))

 4. Miray Topçu 10/07/2014 at 11:56 #

  Merhabalar Hülya Hanım,
  Düşüncenize katılmakla birlikte;yapılan araştırmalara göre; uzmanlar zeka seviyesi ile dağınıklık arasında bir ilişki bulunduğunu kaleme almışlardır.Buna göre, dağınık insanların daha zeki olduğu anlaşılmıştır.İngiltere’de yapılan araştırma, dağınık olarak nitelenen kişilerin eğitim seviyelerinin daha yüksek olduğunu ve zor problemleri düzenli kişilere göre daha çabuk çözdükleri sonucuna varmışlardır.Dağınık masa sendromu yaşayan çalışanın, anısını okumaya ne dersiniz, hoşunuza gideceğini düşünüyorum.Bakalım nasıl bir sendrommuş :)
  http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/11856052.asp

 5. hülya özveren 10/07/2014 at 17:14 #

  Miray hanım, önerdiğiniz yazı esprili, güzel bir yazı. Şunu kabul edebilirim, dağınık insan başarılı ise, gerçekten zekidir. Zira kargaşa içinde doğru ve zamanında iş yapabilmek için ekstra zeka gerekir. İşinde başarı yoksa o kişiye sadece “dağınık” diyebiliriz.

 6. Miray Topçu 10/07/2014 at 17:48 #

  Hülya Hanım,
  Tanımlamanız çok doğru olmuş:))

Bir YorumYazın