İLETİŞİM

İletişim denilince aklınıza ne gelir? Konuşmak, dinlemek, paylaşımda bulunmak, birbirine katkı sağlamak ve daha birçok şey. Peki ya tek kelimeyle özetlemeye kalksak? Benim aklıma ilk gelen şey diyalog oldu. İnsanların monolog halinde tekil olarak değil, diyalog halinde çok şeyi birbirleriyle paylaşmaları.

Kurum kültürü açısından etkin iletişimi nasıl sağlarız peki? Şirketler için en önemli değer İNSAN yani çalışanlardır. Çalışanlar, şirketlerini ikinci bir yaşam alanı olarak görmektedirler çünkü vakitlerini; hepimizin kullandığı tabir ile su gibi geçirdiği yer işyerlerimizdir.

Biz STFA olarak, iletişimi arttırmak adına neler mi yapıyoruz?

Ayda bir happy hour düzenliyoruz. Hapy hour’larda amacımız bir nebze olsun iş yoğunluğumuzdan kurtulup rahat bir nefes almak ve departmanlararası iletişimi arttırmak. Çünkü hepinizin bildiği gibi bazen birbirlerimizin yüzünü çalışmaktan göremiyoruz. Hem muhabbet etmek hem de iletişimi arttırmak adına happy hour’ları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mutluluklarımız daim, sofralarımız bir olsun temasından yola çıkarak her Ramazan ayında biraraya gelip ilk lokmamızı aynı anda ağzımıza atmamızla beraber aynı anda mutluluk şekerimizi yükseltiyoruz. Birbirinden güzel yiyeceklerin bulunduğu sofrada kahkahalar ve hoş sohbetler biran olsun eksilmiyor.

Tabiki, bahar aylarının vazgeçilmez aktivitesi olan pikniği saymadan edemeyeceğim. Hem çalışanlar, hem aileler hem de eğlence 3’ü 1 arada.

Peki ya şirkette neler olup, neler bitiyor, projelerimiz nasıl ilerliyor, bu bilgileri nereden öğreneceğiz? Tabiki, senede 2 sefer düzenlenen bilgi paylaşım fotoğraflarından. STFA İnşaat Grubu Başkanı Sn. Mustafa Karakuş’unpaylaşımları ile birlikte, biz de şapkamızı önümüze alıp, biz neler yapabiliriz, nasıl fark yaratırız diye düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Düşüncelerimizi, özgürce ‘bir fikrim var’ kuruluna gönderebiliyoruz. Değerlendirmeler sonucunda fark yaratan fikirlerle daha da kendimizi geliştirip, büyümeyi hedefliyoruz.

Ve tabiki, olmazsa olmaz SOSAK’ımız. SOSAK o da ne, dediğinizi duyar gibiyim. SOSAK’ın açılımı Sosyal Sportif Aktiviteler Kulübü. Bu kulüpte neler mi yapıyoruz? Futbol Turnuvasından, tiyatroya, fotoğraf kursundan yemek kursuna kadar sosyalleşmek adına gönüllülük esasına dayanan kulübümüzde birçok aktivite yapıyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerimizi unuttuk mu acaba? Asla. Mavi kapak projesi ve okullara yaptığımız yardımlarla birlikte bize uzanan yardım taleplerini geri çevimiyoruz.

Sözün özü, iletişime önem veriyoruz. En üst kademeden, en alt kademeye kadar aynı ortak dili kullanıp iletişim kurmaya özen gösteriyoruz.

BRS_7849

 

IMG_9090

 

mavi kapak

IMG_1463

 

One Response to İLETİŞİM

  1. Zuhal 11/06/2015 at 15:08 #

    Hangi kongreye katıldıysam çıkardığım sonuç şu. Her şeyin başı ‘İLETİŞİM’. İşi bilmiyorsanız ama iletişim yönünüz kuvvetliyse ve contactlarınızı sürekli genişletme çabası içerisindeyseniz şans dediğiniz şey gelip sizi buluyor.

Bir YorumYazın