Kalem Adası

Tatilinizi tek bir işletmenin olduğu bir adada yapmak ister misiniz?  Kalabalıktan uzak, sakin bir plaj. İsterseniz şemsiye altı şezlongda güneşlenir, isterseniz ağaçlar altında hamakta kitap okuyabilirsiniz. Sakin, pırıl pırıl bir deniz…

8      13

Neresi mi burası ?  “… Kalem adası”

Ege denizinde…  Kıyıyı takiben Dikili’den Çandarlı’ya doğru giderken, Bademli’yi geçince… Arabanız ile geliyor, kıyıdaki otoparka arabanızı bırakıyor. Ve tekne ile adaya geçiyorsunuz.  Ada ile kıyı arasında adanın işletmesini üstlenen otelin özel motorları çalışıyor. 3-4 dakikada adadasınız.  Plaj bölümü Bademli tarafına bakıyor. Hemen karşınızda sonsuz deniz yerine kara görünüyor. Bu da size yüzerken daha emniyetteymişsiniz hissi veriyor.

6     cc    6d

Ada bir botanik bahçesi gibi çeşitli bitkilerle süslenmiş. Ve aynı zamanda çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği bir açık hava müzesi gibi.

7b     x    vv

Fiyatlara gelince pahalı.  Bizim ailece amacımız önce tesiste  kalmaktı, fiyatları öğrenince günübirlik bu güzelliğin tadını çıkarabilir miyiz diye araştırdık. Ve günlük bir para karşılığı tesisin plaj, yemek, içecek gibi servislerinden faydalanabileceğimizi öğrendik. Daha makul bir fiyata.

Gece kalmak için tercihimiz Çandarlı tarafına doğru Denizköy oldu.

4

Denizköy ise mütevazi, denizi güzel, turisti az, dolayısıyla tenha bir kıyı yerleşimi. Orayı da sevdik. İki farklı durumu bir arada yaşadık. Butik otelde denize girip, mütevazi pansiyonda yattık. Bu anlatılan tatil günleri 2010 yılına aittir. Bu sene şartlar ve işletmesi ne durumdadır bilmiyorum. Ama deniz aynı güzelliktedir mutlaka. Görülecek, tavsiye edilecek bir tatil yeridir Kalem Adası.

 

 

5 Responses to Kalem Adası

 1. Ferdi Tiyek 04/07/2015 at 00:14 #

  Hülya Hanım,

  Teşekkürler. Resimlere bakılırsa gerçekten çok güzel ve nezih bir yer :)

 2. Miray Topçu 06/07/2015 at 11:30 #

  Denizi şahane gözüküyor Hülya hanım

 3. hülya 06/07/2015 at 12:59 #

  Evet, gerçekten ortam da, deniz de çok güzel.

 4. M.Timuçin Erdoğu 06/07/2015 at 17:26 #

  Ayrıca çok pahalı da olabilir mi ?

  • Hulya Ozveren 06/07/2015 at 17:32 #

   Evet Timuçin bey, güzel, nezih ve pahalı. Yazıda belirttiğim gibi.

Bir YorumYazın