Nedir bu SOSAK?

sosakÇoğu zaman çevremdekilerden, o ne yahu öyle SUSAM mı SUSAK mı belli değil tepkilerine maruz kalıyorum. Dolayısı ile ilk olarak SOSAK’ın açılımı ile başlamak isterim, açılımı SOsyal ve Sportif Aktiviteler Kurulu olup, tamamen gönüllük esası ile şirket çalışanlarından oluşan bir kuruldur.  Kurulun ana amacı, çalışanlar arasında iş dışında da iletişimi arttırmak, çalışanların keyif aldığı etkinliklere, ilgi alanlarına kolay ulaşabileceği ortamlar yaratmaktır. Kendim ve üye arkadaşlarım (Seda GÜLOĞLU, Miray TOPÇU, Mustafa ŞAHİN, Ezel YILDIRIM, Polat ALKAN, Oktay TEPEKÖY) adına şunu söyleyebilirim ki, gerçekten son derece büyük keyif alarak ve gerçekten ciddi emekler sarf ederek çalışıyoruz. Ama sonunda çıkardığımız işlerle ilgili olumlu geri dönüşler alınca, sarfedilen tüm emekler katbekat bize haz şeklinde geri dönüyor. Özellikle sergi sonrası Sezai Bey’den gelen teşekkür telefonunda, sarfettiği “Projelerin güzel fotoğraflarını yakalamak için özel fotoğrafçılar tutuyorduk, oysa çalışanlarımız arasında ne cevherler varmış” sözü, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu hissettirdi. Tabi sadece bizim çalışmamız yetmiyor, paylaştıkları fikirler ve verdiği sponsorluklar ile Başkanımız Mustafa Bey ve İK Direktörümüz Aslı Hanım en büyük destekçilerimizdir.

2013 yılının 2. Yarısı ile daha aktif olarak çalışmaya başlayan SOSAK, son 6 aydır hakikaten güzel etkinliklere ev sahipliği yapmıştır.

 

STFA Grup Sirketleri Futbol Turnuvası

Futbol Turnuvasi

Bunlardan ilki “STFA Grup Sirketleri Futbol Turnuvası”dır.  Turnuvaya STFA Insaat, IKG Proje, SIF Is Makineleri, Universal Handlers, Energaz, HMF Asansör ve HMF Makine olmak üzere grup sirketlerimizden toplamda 7 firma katıldı. Sampiyonlugu SIF İş Makineleri elde ederken, Universal Handlers ikinci, HMF Makine ise üçüncü oldu. STFA Insaat’ın Fair-Play ödülünü aldıgı turnuvada, gol kralı HMF Makine’den Musa Yegen, Assist Kralı ise yine HMF Makine’den Benhur Gün oldu.

 Fotoğraf Kursu

kursDüzenlediğimiz bir diğer etkinliğimiz de “Fotoğraf Kursu” oldu. Konusunda uzman, alanında isim yapmış Muammer Yanmaz’ı ofisimizde ağırlayarak, haftaiçi 1 gün, 3 saatten fotoğrafçılığa ilgi duyanlara ders verilmesini sağladık. Ofiste yapılan derslere ek olarak, dışarıda çekimler de yapılarak, dersler çok daha keyifli ve uygulamalı hale getirildi.

 

BIR FOTOGRAF KARESINDE STFA” Fotoğraf Yarışması

1. Seçilen Fotoğraf 2. Seçilen Fotoğraf 3. Seçilen Fotoğraf

yarisma

Mansiyon Ödülü Alan Fotoğraflar

mansiyon

Fotoğraf kursunun hemen akabinde “BIR FOTOGRAF KARESINDE STFA” Fotoğraf Yarışması düzenledik. Tüm STFA İnşaat grubu çalışanları arasında yapılan yarışmaya ilgi oldukça büyük olup,  toplamda katılım 110 kişiyi bulmuştur. Fotoğraf seçimini, Başkanımız Mustafa Bey liderliğinde, konusunda isim yapmış Muammer Yanmaz ile birlikte farklı departmanlardan rastgele seçilen kişilerin yer aldığı değerlendirme kurulu yapmıştır.

Yarışmanın

1.si Olan Yakup Erkul(Dareen Balıkçı Barınağı Projesi – Saha Şefi)’i,

2.si olan ErenYetik(Bid Bid Sur Otoyol Projesi –Makine Mühendisi)’i

3.sü olan Yücel Yakar(IK Uzman Yardımcısı)’a  olmuştur.

Bülent Kapan (İzmit Körfez Geçişi Projesi – Fotoğrafçı), Hacı Atak  (Dareen Balıkçı Barınağı Projesi – Formen), Servet Akyüz ( Dareen Balıkçı Barınağı Projesi – Ekipbaşı) mansiyon ödülü  almaya hak kazanmışlardır.

Ayrıca seçilen 40 fotoğrafın sergisi, STFA merkez binası girişinde Ocak 2014 itibari ile sergilenmeye başlanmıştır.

Tiyatro ve Konser Etkinlikleri

tiyatro

Ayrıca 2013 son çeyreğinde birçok tiyatro ve konser etkinliklerinde bir araya geldik! Asağıda yer alan tiyatro oyunlarını ve konseri  yaklasık 100 STFA’lı ve yakınlarıyla birlikte indirimli biletler ile izledik.

11 Kasım 2013  – “ALEVLI GÜNLER” TİYATRO OYUNU

30 Ekim 2013   – “BENIMLE DELIRIR MISIN?” TİYATRO OYUNU

26 Ekim 2013   – “ÜZGÜNÜM LEYLA” TİYATRO OYUNU

06 Ekim 2013   – “ARAMIZDA KALSIN” TİYATRO OYUNU

7 Aralık  2013   – “ŞEBNEM FERAH” KONSERİ

23 Aralık 2013  – “HAYVANAT BAHÇESİ MÜZİKALİ” TİYATRO OYUNU

26 Ocak 2014  -“MABEL MATİZ” KONSERİ

13 Şubat 2014  -“NE İSTEDİNİZ?” TİYATRO OYUNU

 

Tiyatro Oyununun Sergilenmesi

tytetkinlik

Ve son olarak, şu aşamada bir süreliğine askıya aldığımız bir diğer etkinliğimiz de STFA çalışanlarının yazacağı ve oynayacağı bir Tiyatro Oyununun sergilenmesi etkinliğimizdir. Günümüzde çoğu şirket pazarlama/reklam ve çalışanları motive etmek amaçlı var olan tiyatro oyunları ile bunu yapmaktadır, ancak tiyatro oyunun çalışanların kendisi tarafından yazılması ile STFA bir ilke imza atacaktır. DODA Sanat ile ilk tanıtım toplantımızı 27 Aralık’ta yaptık. Toplantıya katılım oranı yüksek olup, toplantı sırasında eğitmen Didem Balçın ile oldukça eğlendik.

Etkinliklerimiz 2014 yılında da tüm hızıyla devam edecektir. Katılımlarınız ve destekleriniz bizim için çok önemlidir.

Özge GÜNGÖR

, ,

One Response to Nedir bu SOSAK?

  1. Ferdi Tiyek 16/01/2014 at 22:15 #

    Sosak grubuna çok teşekkür ederiz.

Bir YorumYazın